Facebook Instagram VK YouTube YouTube
ANİMAFİLM festivalının təsisçisi və təşkilatçısı “PERİ FİLM” Məhdud Məsuliyyətli Müəssisəsidir (VÖEN 2004815851). Ünvan: AZ1026, Bakı şəhəri, Xətai rayonu, Sadıqcan küçəsi, 2934-cü məhəllə, 5-ci korpus, ev 2A, mənzil 24.
Festivalın statusu
IV ANİMAFİLM Beynəlxalq Animasiya Festivalı 3-7 sentyabr 2021-ci il tarixlərində Bakıda keçiriləcək.
Festivalın məqsədləri
ANİMAFİLM festivalı aşağıdakı məqsədləri qarşısına qoyub:
1. Azərbaycanda animasiya sənətinin inkişafına dəstək.
2. Animasiya filmlərinin nümayişi və animasiya kinosu üzrə yerli və xarici peşəkarlar arasında təcrübə mübadiləsi üçün platforma yaratmaq.
3. Yeni Azərbaycan animasiya filmlərinin yaradılmasını dəstəkləmək.
4. Potensial yerli və beynəlxalq müştərək məhsulların yaradılmasını təşviq etmək.
Təşkilat komitəsi
ANİMAFİLM festivalının hazırlanmasını və keçirilməsini festival direktorunun rəhbərlik etdiyi təşkilat komitəsi (bundan sonra “TK”) gerçəkləşdirir. TK-nın tərkibi festival direktoru tərəfindən formalaşdırılır.
Proqram
Festivalın proqramına müsabiqə, müsabiqədənkənar, peşəkar və müşayiətedici proqramlar daxildir.
Proqram və animasiya filmlərinin nümayişi qaydası TK tərəfindən müəyyənləşdirilir. Festival filmin prodüserinin, onun səlahiyyətli nümayəndəsinin və yayım hüququ sahibinin yazılı icazəsi olmadan, proqrama daxil edilmiş filmlərin məhdudiyyətsiz sayda nümayişi, ssenarilərin isə məhdudiyyətsiz sayda oxunması hüququna malikdir.
Festivalın proqramı 15 avqust 2021-ci il tarixində, www.animafilm.az İnternet səhifəsində dərc ediləcək.
Müsabiqə proqramı
Müsabiqə proqramına aşağıdakı kateqoriyalar daxildir:
Milli kateqoriyalar:
1. Uşaqlar üçün nəzərdə tutulmuş qısametrajlı animasiya filmi üçün ən yaxşı Azərbaycan ssenarisi (6000 işarədən artıq olmamalıdır)
2. Böyüklər üçün nəzərdə tutulmuş qısametrajlı animasiya filmi üçün ən yaxşı Azərbaycan ssenarisi (6000 işarədən artıq olmamalıdır)
3. Ən yaxşı Azərbaycan qısametrajlı animasiya filmi (20 dəqiqəyə qədər)
4. Ən yaxşı Azərbaycan tələbə qısametrajlı animasiya filmi (15 dəqiqəyə qədər)
Beynəlxalq kateqoriyalar:
1. Ən yaxşı qısametrajlı animasiya filmi (20 dəqiqəyə qədər) - GRAND PRIX
2. Ən yaxşı tammetrajlı animasiya filmi (60 dəqiqədən çox olmalıdır) - GRAND PRIX
3. Qısametrajlı animasiya filmi üçün ən yaxşı ssenari (6000 işarədən artıq olmamalıdır) - GRAND PRIX
4. Uşaqlar üçün ən yaxşı qısametrajlı animasiya filmi (10 dəqiqəyə qədər)
5. Uşaqlar tərəfindən çəkilmiş ən yaxşı qısametrajlı animasiya filmi (5 dəqiqəyə qədər)
6. Ən yaxşı qısametrajlı eksperimental və ya abstrakt animasiya filmi (5 dəqiqəyə qədər)
7. Ən yaxşı qısametrajlı tələbə animasiya filmi (15 dəqiqəyə qədər)
8. Ən yaxşı televiziya və ya İnternet animasiya seriyalı (12 dəqiqəyə qədər)
9. Ən yaxşı musiqili animasiya videosu (5 dəqiqəyə qədər)
Xüsusi kateqoriya:
1. Tamaşaçı seçimi
Müsabiqədənkənar proqram
Müsabiqədənkənar proqram TK tərəfindən tərtib edilir və aşağıdakı bölmələrdən ibarətdir:
1. Tematik nümayişlər – bu bölmə ANİMAFİLM festivalının ana mövzusuna həsr olunur. 2021-ci ildə festivalın mövzusu “ƏLİLLİK”dir.
2. Retrospektivlər – festivalda “Azərbaycan animasiyasına verdiyi töhfələrə görə” mükafatına layiq görülmüş müəllifin əsərlərinin retrospektiv nümayişi olacaq. Digər retrospektivlər janrlara, müəyyən animasiya texnikalarına, animasiya məktəblərinə və s. həsr edilə bilər.
3. Uşaq proqramı – bu bölmə uşaq auditoriyası üçün nəzərdə tutulmuş milli və xarici animasiya filmlərini təqdim edəcək.
Peşəkar proqram
Peşəkar proqram TK tərəfindən tərtib edilir və bura aşağıdakılar daxildir:
1. Müasir animasiyanın gündəmdə olan məsələləri üzrə işgüzar görüşlər – burada peşəkarlar KİV nümayəndələrinin və animasiya kinosu həvəskarlarının iştirakı ilə interaktiv mükalimələr aparacaqlar.
2. Animasiya kinosu növləri üzrə ustad dərsləri – burada peşəkarlar incəsənətin bu növü üzrə əsas bilgiləri nümayiş etdirəcəklər. Tədbirin əsas iştirakçıları öz animasiya filmini çəkə bilən uşaqlar və böyüklər olacaq. Ustad dərsləri 2019-cu ildə ANİMAFİLM festivalının nəzdində yaradılmış ANİMAFİLM Məktəbi adından təşkil olunur.
3. Peşəkarların animasiya mövzusunda mühazirə və seminarları.
Müşayiətedici proqram
Müşayiətedici proqrama sərgilər, tamaşalar, konsertlər, yaradıcılıq gecələri və animasiya kino sənəti ilə bağlı olan digər tədbirlər daxil edilə bilər.
Müsabiqə proqramında iştirak üçün animasiya filmlərinin qəbul şərtləri
2021-ci ildə xarici iştirakçılar üçün simvolik məbləğdə müraciət rüsumu nəzərdə tutulub və bu rüsum FilmFreeway internet platforması vasitəsilə ödənilməlidir. Azərbaycan iştirakçılar üçün müraciət rüsumu nəzərdə tutulmayıb.
İştirakçı festivala məhdudiyyətsiz sayda iş göndərə bilər;
Seçim komissiyası festivala təqdim edilən işləri bu və ya digər proqram, kateqoriya və ya bölməyə müstəqil müəyyənləşdirmək və bu barədə iştirakçını əvvəlcədən xəbərdar etməmək hüququna malikdir;
Müsabiqə proqramının bütün filmləri orijinal dildə, Azərbaycan və ya ingilis altyazıları ilə nümayiş etdiriləcək.
Seçim komissiyası müsabiqə proqramında iştirak üçün seçilmiş film və ssenarilər barədə məlumatı 31 iyul 2021-ci il tarixində www.animafilm.az – festivalın rəsmi İnternet səhifəsində dərc edəcək. TK, həmçinin, müəllifləri seçimin nəticələri barədə məlumatlandıracaq və onlardan festivalın kataloqu üçün əlavə materiallar (fotoşəkillər, filmlər haqqında məlumat və s.) göndərməyi xahiş edəcək.
Hər hansı filmin ANİMAFİLM festivalında iştirakı üçün müraciət 2020-ci il avqustun 29-dan 2021-ci il iyulun 15-nə kimi təqdim edilməlidir; IV ANİMAFİLM festivalında iştirak üçün müraciətlər ən böyük festivallar platforması olan FilmFreeway vasitəsilə qəbul edilir;
Film aşağıdakı şərtlərə uyğun olmalıdır:
1. Filmlər 1 yanvar 2019-cu il tarixindən sonra çəkilməlidir;
2. Filmin 50 %-indən çoxu animasiya olmalıdır. Filmdə istifadə edilən animasiya texnikalarına məhdudiyyət qoyulmur;
3. Bir film yalnız bir kateqoriyada iştirak edə bilər;
4. Müsabiqə filmlərinin müəllif hüquqları beynəlxalq hüquqla tənzimlənir. Animasiya filmini təqdim edən iştirakçı (rejissor, prodüser və ya digər səlahiyyətli şəxs) film üzərində hüququ olmasını və onun festivalda nümayişinə səlahiyyətli olduğunu bəyan edir;
Ssenarilərin festivalda iştirak üçün qəbul şərtləri
ANİMAFİLM festivalı müsabiqə proqramının “Qısametrajlı animasiya filmi üçün ən orijinal ssenari” kateqoriyasında iştirak etmək üçün müraciət FilmFreeway platforması vasitəsilə 29 avqust 2020-ci il – 15 iyul 2021-ci il müddətində göndərilməlidir. Ssenari aşağıdakı şərtlərə uyğun gəlməlidir:
1. Ssenari 1 yanvar 2019-cu il tarixindən sonra yazılmalıdır.
2. Ssenari məxsusi olaraq qısametrajlı animasiya filmi üçün yazılmalıdır.
3. Ssenarinin mətni probeldaxil 6000 işarədən artıq olmamalıdır.
4. Ssenari ingilis və ya azərbaycan dillərində olmalıdır.
5. Müsabiqə ssenarilərinin müəllif hüquqları beynəlxalq hüquqla tənzimlənir. Ssenarini təqdim edən iştirakçı (ssenari müəllifi, prodüser və ya digər səlahiyyətli şəxs) ssenari üzərində hüququ olmasını və onun festivalda nümayişinə səlahiyyətli olduğunu bəyan edir.
Müəllif hüquqları
Festival iştirakçısı (rejissor, prodüser və ya digər səlahiyyətli şəxs) filmi ANİMAFİLM festivalının seçiminə göndərərkən TK-nın aşağıdakı hüquqlara malik olması ilə razılaşır:
1. 2021-2022-ci illər ərzində animasiya filminin ANİMAFİLM festivalının bütün tədbirlərində (onlayn və oflayn) və digər yerli və xarici festivallarda və tədbirlərdə məhdudiyyətsiz sayda açıq nümayişi ilə.
2. 2021-2022-ci illər ərzində ssenarinin ANİMAFİLM festivalının bütün tədbirlərində (onlayn və oflayn) və digər yerli və xarici festivallarında və tədbirlərində məhdudiyyətsiz sayda oxunuşu ilə.
3. Animasiya filminin və ssenarinin hissələrindən festival nəzdində fəaliyyət göstərən ANİMAFİLM TV-də, festivalın reklam çarxlarında, festivalın saytında və sosial şəbəkələrində (Facebook, Instagram, YouTube və s.), festival haqqında sənədli filmlərdə, festival haqqında televiziya reportajlarında və festival haqqında məlumatın yayılmasına istiqamətlənən digər audiovizual məhsulda istifadə ilə.
4. Animasiya filminin treyleri festivalın saytında və sosial şəbəkələrində (Facebook, Instagram, YouTube və s.) yerləşdirilməsi ilə.
5. Kadr və qəhrəmanlardan festivalın reklam materiallarında (festivalın kataloqunda, festivalın saytında, promo məhsullarda və s.) istifadə ilə.
6. Animasiya filminin azərbaycan və ingilis dillərinə altyazı yolu ilə tərcümə ilə.
7. Animasiya filminin festivalın arxivində saxlanılmasına.
Seçim komissiyası TK animasiya və incəsənət sahəsində çalışan müstəqil peşəkarlardan ibarət seçim komissiyasını təyin edir. TK üzvləri, həmçinin, seçim komissiyasının üzvləri ola bilərlər. Komissiya seçim üçün təqdim olunmuş işlərdən müsabiqə və digər proqramlara uyğun filmlər və ssenarilər seçir. Seçim komissiyasının qərarları təkzibolunmazdır. Seçim komissiyası imtina səbəblərini izah və şərh etməməsi hüququnu özündə saxlayır.
Münsiflər heyəti
Beynəlxalq münsiflər heyətləri TK tərəfindən seçilir.
”Ən yaxşı uşaq animasiya filmi” və ssenari müsabiqələri istisna olmaqla, bütün kateqoriyalar üzrə müsabiqələrin qaliblərini beynəlxalq münsiflər heyəti müəyyən edir;
”Ən yaxşı uşaq animasiya filmi” müsabiqəsinin qalibini uşaq münsiflər heyəti müəyyən edir. Uşaq filmləri münsiflər heyətində iştirak edən uşaqlar 7-17 yaş arası olmalıdır;
Ssenari müsabiqələri üzrə qalibləri xüsusi ssenari münsiflər heyəti müəyyən edir;
“Tamaşaçı seçimi”nin qalibi festival nümayişləri zamanı tamaşaçı səsverməsinin nəticələri üzrə müəyyənləşdirilir;
Səsvermə ancaq müsabiqə proqramına daxil olunan filmlər arasında olur. Səsvermədə festivalın TK-sı, seçim komissiyası, münsiflər heyəti, festivalın komandası, könüllülər və festivalın bütün qonaqları, iştirakçılar və tamaşaçılar iştirak edə bilərlər.
ANİMAFİLM festivalının müsabiqə proqramına daxil edilmiş animasiya filmlərinin yaradılmasında iştirak etmiş şəxslər, festivalın TK və seçim komissiyasının üzvləri münsiflər heyətinin tərkibinə daxil edilə bilməz.
TK, seçim komissiyası və münsiflər heyətinin bütün üzvləri festivalın bağlanış mərasiminə qədər müsabiqədə iştirak edən əsərlər haqqında açıq mülahizələrdən uzaq olmağı öhdələrinə götürürlər;
TK və seçim komissiyası münsiflərin müzakirələrində iştirak edə bilsələr də, səsvermədə iştirak hüququna malik deyillər.
Mükafatlar
Münsiflər heyəti hər kateqoriya üzrə ən yaxşı filmə “Qızıl qayıq” diplom mükafatı təsis edir;
“Azərbaycan animasiyasına verdiyi töhfəyə görə” xüsusi “Qızıl qayıq” heykəlcik-mükafatı TK-nın qərarı ilə verilir;
QEYD: İndiyədək “Azərbaycan animasiyasına verdiyi töhfəyə görə” “Qızıl qayıq” heykəlcik-mükafatının laureatları Məsud Pənahi (2018), Firəngiz Qurbanova və Elçin Hami Axundov (2019), Hafiz Əkbərov (2020) olublar.
Tamaşaçı seçimi müsabiqəsinin nəticələrinə əsasən “Tamaşaçı rəğbəti mükafatı” təqdim olunur. Səslərin hesablanması festival TK-sının rəhbərliyi ilə həyata keçirilir;
Sayca 4th ANİMAFİLM festivalı pul mükafatları təsis etməyi nəzərdə tutmur. Festivalın təşkili gedişində TK bu qərarı dəyişmək hüququnu özündə saxlayır. Bundan başqa TK sponsorlara öz mükafatlarını təsis etmək imkanı verən hüququ təmin edə bilər.
Festival qonaqları və iştirakçılar
ANİMAFİLM festivalının təşkilatçıları 2021-ci ildə xarici və yerli qonaqların və iştirakçıların xərclərini öz öhdəsinə götürmür. Festivalın təşkili gedişində TK bəzi qonaqlara dair bu qərarı dəyişmək hüququnu özündə saxlayır.
Ümumi müddəalar
Bu reqlament 2020-ci ilin avqustun 29-da Azərbaycan və ingilis dillərində tərtib edilib. Mətnin izahı ilə bağlı hər hansı suallar yarandıqda, reqlamentin Azərbaycan versiyası həlledici sayılır.
ANİMAFİLM festivalında iştirak bu reqlamentdə ifadə edilmiş şərt və qaydaları sözsüz qəbul etməyi nəzərdə tutur. Festivalın hazırlıq və keçirilmə dövründə yaranan istənilən sual və mübahisələr festivalın təşkilatçısı tərəfindən Azərbaycan Respublikasında fəaliyyətdə olan qanunvericiliyə uyğun müvafiq qaydada həll ediləcək.

Founder and organizer of the festival
The founder and organizer of the festival ANIMAFILM is the Limited Liability Company PERI FILM (TIN 2004815851). Address: 5th building, house 2A, 2934th quarter, Sadıqcan str., apt.24, Khatai district, Baku, AZ1026, Azerbaijan
The status of the festival
IV ANIMAFILM will be held from September 3 to September 7, 2021 in Baku, Azerbaijan.
The festival ANIMAFILM sets itself the following goals:
- To promote the development of animation art in Azerbaijan.
- To create a platform to screen animated films and exchange experiences between local and foreign animation film professionals.
- To promote the production of new Azerbaijani animated films.
- To promote the creation of potential international co-productions.
Organizing Committee
Management of the preparation and holding of the ANIMAFILM festival is carried out by the Organizing Committee,
headed by the festival director. The structure of the Organizing Committee is formed by the director of the festival.
Program
The festival program includes a competition program, a non-competition program, a program for professionals and an
accompanying program.
The Organizing Committee determines the program and the order of screenings of animated films at the festival. The festival has the right to unlimited presentation of films and screenplays included in the program without the written permission of the film's producer, its authorized representative and the owner of the rental rights.
On 15 of August, 2021 the program will be published on the website of the festival www.animafilm.az.
Competition program
The competition program includes the following categories:
- Best Azerbaijani Screenplay for a Short Animated Film for Children (up to 6000 characters)
- Best Azerbaijani Screenplay for a Short Animated Film for Adults (up to 6000 characters)
- Best Azerbaijani Short Animated Film (up to 20 minutes)
- Best Azerbaijani Short Student Animated Film (up to 15 minutes)
- Best Short Animated Film (up to 20 minutes) - GRAND PRIX
- Best Feature Animated Film (over 60 minutes) - GRAND PRIX
- Best Screenplay for a Short Animated Film (up to 6000 characters) - GRAND PRIX
- Best Short Animated Film for Children (up to 10 minutes)
- Best Short Animated Film Made by Children (up to 5 minutes)
- Best Short Experimental or Abstract Animated Film (up to 5 minutes)
- Best Short Student Animated Film (up to 15 minutes)
- Best Animated TV series (up to 12 minutes)
- Best Animated Music Video (up to 5 minutes)
- Audience Award
Non-competition program
Non-competition program is compiled by the Organizing Committee and consists of the following sections:
- Thematic shows - this section is devoted to the main theme of the festival ANIMAFILM. In 2021 the theme of the festival is "DISABILITY".
- Retrospectives - the festival will hold a retrospective of the author, who was awarded the prize "For contribution to the Azerbaijani animation". Other retrospectives can be devoted to genres, certain animation techniques, animation schools, etc.
- Children's program - this section will present national and foreign animated films provided for the children's audience.
Professional program
The professional program is compiled by the Organizing Committee and includes:
- Business meetings on topical issues of modern animation, at which professionals intend to conduct an interactive discussion with the participation of representatives of the media and fans of animation films.
- Master classes on the types of animation films, where professionals will show basic knowledge on this art form. The main participants of the event will be children and adults who can make their own animated film. Animation workshops are organised by ANIMAFILM School, which was created by ANIMAFILM Festival in 2019.
- Lectures and seminars of professionals on the theme of animation.
Accompanying program
The accompanying program may include exhibitions, concerts, creative meetings and other events related to the art of
animation films.
General Conditions
In 2021 symbolic submission fee should be paid via FilmFreeway internet platform by foreign participants. There is no submission fee for Azerbaijani participants.
A participant can send an unlimited number of works to the festival.
The Selection Panel has the right to independently determine works submitted for the festival in a particular program, category or section, not notifying the participant in advance.
All the films of the contest program will be shown in the original language with Azerbaijani or English subtitles.
On August 31, 2021, the Selection Panel will announce films and screenplays chosen for participation in the contest program on the official website of the festival www.animafilm.az. The Organizing Committee will also inform the authors about the results of the selection and ask them to provide additional materials for the festival catalog (photos, information on the films, etc.)
Conditions for accepting of animated films for participation in the competition program
To participate at the festival IV ANIMAFILM you need to fill submit your film or screenplay through FilmFreeway platform from
August 29, 2021 to July 15, 2021 inclusive.
The film must comply with the following conditions:
- The film must be shot after January 1, 2019.
- More than 50% of the film must be an animation. There are no limitations in the animation techniques used in the film.
- One film can only participate in one category.
- Copyright of competitive films are regulated by international law. The participant (director, producer or other authorized person) who provides an animated film, declares that he is the copyright owner of the film and is authorized to screen the film at the festival.
The conditions for accepting screenplays for participation in the festival
To participate in the category "The best original screenplay for a short animated film" of the competition program of
the ANIMAFILM festival, you need to submit your film or screenplay through FilmFreeway platform from
August 29, 2020 to July 15, 2021 inclusive. The script must comply with the following conditions::
- The script should be written after January 1, 2019.
- The script should be written specifically for a short animated film.
- The text of the script should not exceed 6000 characters.
- The screenplay should be in English or Azerbaijani languages.
- Copyright of competitive screenplays are regulated by international law. The participant (screenwriter or other authorized person) who provides a screenplay, declares that he is the copyright owner of the screenplay and is authorized to submit the screenplay at the festival.
Copyrights
The participant of the festival (director, producer or other authorized person), sending a film for the festival
selection ANIMAFILM, agrees that the Organizing Committee has the right to:
- Unlimited number of public screenings of an animated film during 2021-2022 at all festival events (online and offline), as well as other events in Azerbaijan and abroad.
- Unlimited number public readings of a screenplay during 2021-2022 at all festival events (online and offline), as well as other festivals and events in Azerbaijan and abroad.
- Use of parts of an animated film in the ANIMAFILM TV (a online platform created by ANIMAFILM festival), festival promos, festival website and internet platforms (Facebook, Instagram, YouTube etc.), documentary films about the festival, television reports about the festival and other audiovisual products aimed at disseminating information on the festival.
- To publish a trailer of an animated film on the website of the festival and internet platforms (Facebook, Instagram, YouTube etc.).
- Use of shots and characters in the festival promotional materials (festival catalog, festival website, festival promo products etc.).
- Create Azerbaijani and English subtitles or/and dubbing for the animated film.
- Store animated film in the archive of the festival.
Selection Panel
The Organizing Committee appoints a Selection Panel consisting of independent professionals working in the field of
animation and arts. Members of the Organizing Committee can be members of the Selection Panel. The Panel selects films
and screenplays for the competition and other programs among the works submitted for selection. The decisions of the
Selection Panel are final. The Selection Panel reserves the right not to explain the reason for the refusal and not
to comment.
Jury
The international jury is elected by the Organizing Committee.
International Jury selects the best films in all categories, except of Best Short Animated Film for Children and categories of screenplay competition.
Special Children’s Jury selects the winner in the category of Best Short Animated Film for Children. The age of the children should be between 7 years to 17 years.
The winners in the categories of screenplay competition is selected by special jury for screenplays.
The winner of the Audience Award will be determined by audience, who can vote after each screening. Audience can only vote for the films that are included to the competition program. All members of the Organizing Committee, the Selection Panel, Jury, the festival team, volunteers, all festivals guests, participants and regular audience has right to vote.
The Jury cannot include members of the Organizing Committee, the Selection Panel or people, who participated in the creation of animated films, which participate if the competition program.
All members of the Jury, members of the Organizing Committee and the Selection Panel undertake to refrain from public statements about the contest films before the closing of the festival.
The Organizing Committee and Selection Panel may attend the discussions of the Jury, but they do not have the right to vote.
Awards
The Jury awards the "Golden Boat" diploma prize for the best film in each category.
Organizing Committee of the festival awards a special sculpture-award Golden Boat for Contribution to Azerbaijani Animation.
NOTE: The Golden Boat sculpture-award for Contribution to Azerbaijani Animation was awarded to Masud Panachi in 2018, and to Frangiz Kurbanova and Elchin Hami Akhundov in 2019, Hafiz Akbarov in 2020.
The "Audience Award" is awarded based on the results of the audience vote. Counting of votes is carried out under the guidance of the Organizing Committee of the festival.
The 4th ANIMAFILM festival does not provide for cash prizes. During the organization of the festival, the Organizing Committee reserves the right to change this decision. In addition, the Organizing Committee has the right to allow sponsors to establish their own prizes.
Guests and participants of the festival
Organizers of the festival ANIMAFILM in 2021 do not incur expenses of local or foreign guests and participants of the festival. During the organization of the festival, the Organizing Committee reserves the right to change this decision regarding certain guests.
General Provisions
This regulation is written in Azerbaijani and English on August 29, 2020. In case of issues related to the interpretation of the text, the Azerbaijani version of the regulation remains decisive.
Participation in the festival ANIMAFILM implies the unconditional acceptance of the conditions and rules set out in this regulation. Any issues and disputes that arose during the preparation and holding of the festival will be decided by the organizer of the festival and in accordance with the current legislation of the Republic of Azerbaijan.